BIO’OXYTRYCHOLOGIA

BIO’OXYTRYCHOLOGIA jest nowym zagadnieniem i narzędziem opracowanym przez specjalistów marki M’onduniq w odpowiedzi na synergię oddziaływania w trychologii. To kolejne narzędzie do jeszcze skuteczniejszej walki z problemami skóry głowy i włosów takich jak:
-wypadanie włosów i ich osłabienie
-podrażnienie skóry głowy (np. po zabiegach chemicznych: farbowanie, rozjaśnianie itp.)
-łupież
-łuszczyca
-łojotokowe zapalenie skóry
-łamliwość
-zniszczenie włosów (np. po prostowaniu, farbowaniu, rozjaśnianiu itp.)
-brak objętości
-utrata blasku, koloru itp.
Czas trwania zabiegu: ok. 60 min. – cała głowa + starter (peeling, szampon, serum)
Tlen w terapii Bio’OxyInfusion
Podstawową funkcją skóry jest oddychanie – tlen wchłaniany z powietrza gwarantuje jej właściwe działanie. Skóra potrzebuje tlenu w każdym wieku, jednak z upływem czasu „oddycha” coraz mniej efektywnie,  przez co pogarsza się jej wygląd – staje się przesuszona, szorstka, mało elastyczna i traci swój blask. Tlen pełni funkcję odżywczą dla komórek skóry i poprzez przyspieszony metabolizm – pobudza je do oddychania.
Ma właściwości przeciwzapalne, antybakteryjne, tonizuje i wzmacnia pory skóry.
Nawilżające działanie tlenu wynika z faktu, że na każdą cząsteczkę tlenu wprowadzoną w głąb skóry przypadają dwie cząsteczki wodoru –H2–tworzące cząsteczkę wody. Tlen jest więc nie tylko źródłem życia ale również źródłem  pięknej i zdrowej skóry. Z różnych powodów coraz mniej tlenu trafia do komórek naszej skóry, dlatego warto dostarczyć go jej przy pomocy zabiegów kosmetycznych.
Dzięki zastosowaniu specjalnej głowicy zabiegowej natryskiwane są składniki aktywne w zabiegu, które wędrują, zgodnie z zasadami dyfuzji, do głębszych warstw skóry. Składniki przenikają do naczyń włosowatych, prowadząc do pracy i wzrostu stężenia oksyhemoglobiny we krwi. Poprawa pojemności energetycznej komórki przyspiesza i intensyfikuje procesy przemiany materii. Dla komórki oznacza to przyspieszenie jej regeneracji. Likwidacja deficytu prowadzi do natychmiastowej i utrzymującej się przez pewien czas poprawy funkcji skóry, ponieważ nowe, zdrowe komórki charakteryzują się wyższym potencjałem energetycznym i żyją dłużej, nie wymagają szybkiej regeneracji.
Zasada działania
Efekt synergii w metodzie BioOxyInfusion polega na wspólnym działaniu kilku kluczowych czynników w trakcie jednego zabiegu:
Efekt dyfuzji (dostarczanie tlenu do komórek skóry)
Efekt infuzji (”zastrzyk” składników aktywnych z firmowych koktajli – składnik kierunkowy CAPIXYL™opracowany we francuskich laboratoriach)
Efekt terapii (działanie na określony problem skóry)
Efekt  dermo (pełen plan zabiegowy w gabinecie wraz z pielęgnacją domową dla Klienta po zabiegu).

Składnik kierunkowy CAPIXYL™ to biomimetyczny peptyd  (acetyltetrapeptide – 3) połączony z wyciągiem z czerwonej koniczyny bogatym w Biochanin A. Skuteczność Capixyl opiera się na współpracy i synergicznym działaniu dwóch składników.
Capixyl wykazuje bezpośrednie działanie na 5-α-reduktazę, która moduluje dihydrotestosteron (DHT), aby zapobiec miniaturyzacji włosów. Poprawia integralność białek ECM w brodawkach skórnych dla lepszego zakotwiczenia włosów i zmniejsza szkody spowodowane  przez stan zapalny, zapewniając włosom pełniejszy i zdrowszy wygląd.
Przyczyny przedwczesnego wypadania włosów:
Łysienie telogenowe
Łysienie androgenowe(dziedziczne)
Niedoczynność tarczycy
Nadczynność tarczycy
Anemia
Zespół policystycznych jajników
Choroby skóry (łojotokowe zapalenie skóry, łuszczyca, łupież, grzybica)
Łysienie plackowate (choroba autoimmunologiczna)
Mniejsze krążenie krwi i niedotlenienie skóry to jedna z teorii wyjaśniających łysienie. Niedokrwienie może być powodowane poprzez zwiększenie ciśnienia między skórą a czaszką, co powoduje zmniejszenie średnicy naczyń krwionośnych, idzie za tym ograniczony transport krwi i zawartego w niej tlenu.